Kutsu DNA Toimihenkilöt Pro ry:n sääntömääräiseen jäsenkokoukseen 7.3.2017

Kutsu DNA Toimihenkilöt Pro ry:n sääntömääräiseen jäsenkokoukseen.

Kuvahaun tulos haulle kokous

Kutsumme Sinut DNA Toimihenkilöt Pro ry:n sääntömääräiseen jäsenkokoukseen tiistaina 7.3.2017 kello 18.15 alkaen.

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat esityslistan mukaisesti. Kokous järjestetään DNA:n toimipaikoilla siten, että toimipaikat ovat yhteydessä keskenään skype- yhteydellä.

Toimipaikat, neuvotteluhuoneet ja paikalla järjestelyistä vastaavat vastuuhenkilöt on lueteltu alle, josta voit tarkistaa lähimmän kokouspaikan. Kokouksen jälkeen yhdistys tarjoaa kokoukseen osallistujille ruokailun. Ruokailu voidaan sopia pidettäväksi myös muuna ajankohtana kuin kokouspäivänä. Lisätietoa saat paikkakuntasi vastuuhenkilöltä.

Helsinki, Mechelininkatu 1, NH Ruo Mechelininkatu 1, vastuuhenkilö Karri Shemeikka [karri.shemeikka@dna.fi]

Hämeenlinna, Vankanlähde 7, NH, Yhteyshenkilö Milla Sintonen [milla.sintonen@dna.fi]

Jyväskylä, Mattilanniemi 6-8, 1 krs, HN Jyv Pouta, vastuuhenkilö Satu Korpi [satu.korpi@dna.fi]

Kuopio, Leväsentie 2, NH Hermanni, vastuuhenkilö Tuula Korppi [tuula.korppi@dna.fi]

Oulu, Oulun jäsenille lähetetään erikseen tarkemmat ohjeet osallistumisesta ja kokoukseen osallistujien ruokailumahdollisuudesta, yhteyshenkilö Nina Savolainen [nina.savolainen@dna.fi]

Pori, Siltapuistokatu 14, NH Por Ässät, vastuuhenkilö Tarja Koivisto [tarja.koivisto@dna.fi]

Rauma, Kalliokatu 10, NH Rau Fokka, vastuuhenkilö Sami Järvenpää [sami.jarvenpaa@dna.fi]

Turku, Köydenpunojankatu 14, NH, vastuuhenkilö Oskari Rasi [oskari.rasi@dna.fi]

Mikäli DNA:n toimipiste, jossa työskentelet, uupuu listalta ja haluat osallistua kokoukseen, ole mahdollisimman pian yhteydessä allekirjoittaneeseen, niin voimme sopia toisen tavan osallistua kokoukseen.

Esityslista

  1. Kokouksen avaus
  2. Läsnäolijoiden toteaminen
  3. Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
  4. Kokouksen toimihenkilöiden valinta
  5. puheenjohtaja
  6. sihteeri
  7. kaksi (2) pöytäkirjantarkastajaa
  8. kaksi (2) ääntenlaskijaa
  9. Esityslistan hyväkyminen
  10. Toimintakertomus vuodelta 2016
  11. Tuloslaskelma ja tase vuodelta 2016
  12. Toiminnantarkastajien lausunto
  13. Tili- ja vastuuvapauden myöntäminen tilivelvollisille vuodelta 2016
  14. Toimintasuunnitelma vuodelle 2017
  15. Talousarvio vuodelle 2017
  16. Hallituksen puheenjohtajan valinta
  17. Hallituksen jäsenten valinta
  18. valitaan 4-10 hallituksen jäsentä
  19. Toiminnantarkastajien valinta
  20. valitaan kaksi (2) toiminnantarkastajaa
  21. Kokouksen päättäminen

 

Tervetuloa!

DNA Toimihenkilöt Pro ry

hallitus

FacebooktwitterlinkedintumblrFacebooktwitterlinkedintumblr