DNA Toimihenkilöt Pro ry sääntömääräinen vuosikokous

Kutsu Yhdistyksen sääntömääräiseen vuosikokoukseen

Hyvä jäsen,

Kutsumme sinut yhdistyksen sääntömääräiseen vuosikokoukseen alla olevan kutsun mukaisesti. Yhdistys tarjoaa kaikille kokoukseen osallistuville jäsenilleen kokouslounaan joko kokouksen jälkeen tai erikseen sovittavana aikana. Lisää tästä kuulet kokouksessa.

DNA Toimihenkilöt Pro ry jäsenyhdistyksen sääntömääräinen jäsenkokous

Aika: keskiviikko 21.2.2018 kello 18.00 alkaen

Paikka: alla mainitut toimipisteet. Mikäli haluat osallistua kokoukseen, etkä pääse paikanpäälle alla mainittuihin toimipaikkoihin, ilmoita asiasta sähköpostilla hallitus@dnatoimihenkilot.fi. Toimitamme tämän jälkeen kokousmateriaalin ja ohjeet osallistua kokoukseen sinulle sähköpostitse.

Helsinki, Mechelininkatu 1, NH Ruo Mechelininkatu 1, vastuuhenkilö Karri Shemeikka [karri.shemeikka@dna.fi]

Hämeenlinna, Vankanlähde 7, NH Hml ??, Yhteyshenkilö Milla Sintonen [milla.sintonen@dna.fi]

Jyväskylä, Mattilanniemi 6-8, 1 krs, HN Jyv Pouta, vastuuhenkilö Satu Korpi [satu.korpi@dna.fi]

Kuopio, Leväsentie 2, NH Kuo Ukko, vastuuhenkilö Tuula Korppi [tuula.korppi@dna.fi]

Oulu, Kasarmintie 1, NH Oul Ampeeri, yhteyshenkilö Nina Savolainen [nina.savolainen@dna.fi]
Pori ja Tampere
, erillistä neuvotteluhuonetta ei varattuna, pyytäkää osallistumisohjeet yllä mainitun mukaisesti. Vastuuhenkilö Tarja Koivisto [tarja.koivisto@dna.fi]

Rauma, Kalliokatu 10, NH Rau Fokka, vastuuhenkilö Mira Salo [mira.salo@dna.fi]
Turku
, Köydenpunojankatu 14, NH Föri, vastuuhenkilö Oskari Rasi [oskari.rasi@dna.fi]

 

Esityslista

  1. Kokouksen avaus
  2. Läsnäolijoiden toteaminen
  3. Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
  4. Kokouksen toimihenkilöiden valinta
  5. puheenjohtaja
  6.    sihteeri
  7. kaksi (2) pöytäkirjantarkastajaa
  8. kaksi (2) ääntenlaskijaa
  9. Esityslistan hyväkyminen
  10. Toimintakertomus vuodelta 2017
  11. Tuloslaskelma ja tase vuodelta 2017
  12. Toiminnantarkastajien lausunto
  13. Tili- ja vastuuvapauden myöntäminen tilivelvollisille vuodelta 2017
  14. Toimintasuunnitelma vuodelle 2018
  15. Talousarvio vuodelle 2018
  16. Hallituksen puheenjohtajan valinta
  17. Hallituksen jäsenten valinta
  18. valitaan 4-10 hallituksen jäsentä
  19. Toiminnantarkastajien valinta
  20. valitaan kaksi (2) toiminnantarkastajaa
  21. Kokouksen päättäminen

 

Tervetuloa

DNA Toimihenkilöt Pro ry, hallitus

FacebooktwitterlinkedintumblrFacebooktwitterlinkedintumblr