Sääntömääräinen vuosikokous

Kutsumme jäsenemme sääntömääräiseen vuosikokoukseen.

Aika: torstai 21.3.2019 kello 18.00 alkaen

Paikka: Skype tai alla erikseen mainitut toimipisteet. Mikäli haluat osallistua kokoukseen, etkä pääse paikanpäälle, ilmoita asiasta sähköpostilla lähimmälle alla olevista vastuuhenkilöistä ja hän toimittaa tämän jälkeen ohjeet osallistua kokoukseen etänä Skypen välityksellä (puhelimella tai clientilla)

Helsinki, Mechelininkatu 1, NH Ruo Mechelininkatu 1, vastuuhenkilö Anna Perhiö [anna.perhio@dna.fi}
Hämeenlinna, Vankanlähde 7, vastuuhenkilö Milla Sintonen [milla.sintonen@dna.fi}
Jyväskylä, Mattilanniemi 6-8, 1 krs, HN Jyv Pouta, vastuuhenkilö Satu Korpi [satu.korpi@dna.fi]
Kuopio, Microkatu 1, NH Kuo Ukko, vastuuhenkilö Tuula Korppi [tuula.korppi@dna.fi]
Oulu, Kasarmintie 1, NH Oul Ampeeri, yhteyshenkilö Nina Savolainen [nina.savolainen@dna.fi]
Pori, vain Skype mahdollisuus, yhteys vastuuhenkilöön Tarja Koivisto [tarja.koivisto@dna.fi]
Tampere, vain Skype mahdollisuus, yhteys vastuuhenkilöön Tarja Koivisto [tarja.koivisto@dna.fi]
Rauma, Kalliokatu 10, NH Rau Fokka, vastuuhenkilö Mira Salo [mira.salo@dna.fi]
Turku, Köydenpunojankatu 14, NH Föri, vastuuhenkilö Oskari Rasi [oskari.rasi@dna.fi]

Muut paikkakunnat, Skype mahdollisuus, yhteys lähimmän paikkakunnan vastuuhenkilöön.


Esityslista

1.       Kokouksen avaus

2.      Läsnäolijoiden toteaminen

3.       Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

4.      Kokouksen toimihenkilöiden valinta

a.    puheenjohtaja

b.    sihteeri

c.     kaksi (2) pöytäkirjantarkastajaa

d.    kaksi (2) ääntenlaskijaa

5.       Esityslistan hyväkyminen

6.      Toimintakertomus vuodelta 2018

7.       Tuloslaskelma ja tase vuodelta 2018

8.      Toiminnantarkastajien lausunto

9.      Tili- ja vastuuvapauden myöntäminen tilivelvollisille vuodelta 2018

10.   Toimintasuunnitelma vuodelle 2019

11.   Talousarvio vuodelle 2019

12.   Hallituksen puheenjohtajan valinta

13.   Hallituksen jäsenten valinta

a.       valitaan 4-10 hallituksen jäsentä

14.   Toiminnantarkastajien valinta

a.       valitaan kaksi (2) toiminnantarkastajaa

15.  Sääntömuutos

16.  Muut asiat

17.   Kokouksen päättäminen

FacebooktwitterlinkedintumblrFacebooktwitterlinkedintumblr