KUTSU Yhdistyksen kevätkokoukseen 26.3.2020 – päivitetty

DNA Toimihenkilöt Pro ry sääntömääräinen syyskokous

Aika: torstaina 26.3.2020 kello 18.00 alkaen

Paikka: Skype tai puhelin

Päivitys: Koranavirus tilanteen ja Ammattiliitto Pronn suositusten mukaisesti päätimme hallituksen kanssa, että yhdistyksen sääntömääräinen kevätkokous pidetään vain etäkokouksena (skype/puhelin)

Mikäli haluat osallistua kokoukseen paikanpäälle, ilmoita asiasta sähköpostilla lähimmälle alla olevista vastuuhenkilöistä ja hän toimittaa tämän jälkeen tarkemman kokouspaikan.

Kokouskutsut, jossa on mukana skypelinkki ja ohjeet puhelimella mukaan tuloon lähtevät jäsenille tämän viikon aikana. Yhdistys tarjoaa kokoukseen osallistuville jäsenillee lounaan. Tästä lisätietoa kokouksessa.

Yhteyshenkilöt paikkakunnittain:
Helsinki, Anna Perhiö [anna.perhio(a)dna.fi]
Hämeenlinna, Milla Sintonen [milla.sintonen(a)dna.fi]
Jyväskylä, Satu Korpi [satu.korpi(a)dna.fi]
Kuopio, Tuula Korppi [tuula.korppi(a)dna.fi]
Oulu, Nina Savolainen [nina.savolainen(a)dna.fi]
Pori, Tarja Koivisto [tarja.koivisto(a)dna.fi]
Tampere, Tarja Koivisto [tarja.koivisto(a) na.fi]
Rauma, Sami Järvenpää [sami.jarvenpaa(a)dna.fi]
Turku, Oskari Rasi [oskari.rasi(a)dna.fi]

Muut paikkakunnat, Mika Oja [mika.oja(a)dna.fi}


Esityslista

  1. Kokouksen avaus
  2. Läsnäolijoiden toteaminen
  3. Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
  4. Kokouksen toimihenkilöiden valinta
    • puheenjohtaja
    • sihteeri
    • kaksi pöytäkirjantarkastajaa
    • kaksi ääntenlaskijaa
  5. Esityslistan hyväkyminen
  6. Toimintakertomus vuodelta 2019
  7. Tuloslaskelma ja tase vuodelta 2019
  8. Toiminnantarkastajien kertomus
  9. Vuoden 2019 tilinpäätöksen vahvistaminen ja tili- ja vastuuvapauden myöntäminen tilivelvollisille tilikaudelta 2019
  10. Muut asiat
  11. Valitaan yhdistyksen mahdolliset lisäehdokkaat Ammattiliitto Pron edustajistoon ja hallitukseen kaudelle 2021 -2024 (vaalit 2020)
  12. Kokouksen päättäminen
FacebooktwitterlinkedintumblrFacebooktwitterlinkedintumblr